Czy powinieneś (lub ktokolwiek) kupić Bitcoin?

By | 10 May 2021

Dzięki ogromnym wzrostom cen Bitcoin stanowi intrygującą okazję inwestycyjną.

To był już ekscytujący rok dla entuzjastów Bitcoin, a jeszcze nie doszliśmy do czerwca. Bitcoin był w kwietniu notowany na rekordowo wysokim poziomie prawie 65 000 USD. Rozwój giełd kryptowalut i aplikacji sprawił, że kupowanie Bitcoin i wielu innych kryptowalut jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. A sprzedawcy stopniowo zaczynają akceptować tę metodę jako metodę płatności.

Biorąc pod uwagę wszystkie ostatnie dobre wiadomości na temat Bitcoin, możesz się zastanawiać, czy powinieneś kupić własny. Może to być mądra decyzja, o ile nie przeszkadza ci związane z nią ryzyko.

Sprawa zakupu Bitcoinów

Istnieje kilka dobrych powodów, dla których warto kupić Bitcoin:

Chcesz w to zainwestować – i rozumiesz ryzyko.
Chcesz za jego pomocą wysyłać pieniądze lub robić zakupy.
Podoba Ci się filozofia zdecentralizowanej waluty.
Pierwszy powód jest prawdopodobnie najbardziej popularny. Konsumenci kupują Bitcoiny, mając nadzieję, że ich wartość wzrośnie. Jak dotąd, to właśnie to robi.

PODEJŚCIE WYBIERA NAJLEPSZYCH BROKERÓW GIEŁDOWYCH ONLINE

Znajdź najlepszego maklera giełdowego dla siebie spośród tych najlepszych ofert. Niezależnie od tego, czy szukasz specjalnej oferty rejestracji, wyjątkowej obsługi klienta, prowizji 0 USD, intuicyjnych aplikacji mobilnych czy więcej, znajdziesz maklera giełdowego, który spełni Twoje potrzeby handlowe.

Chociaż Bitcoin przeszedł przez wzloty i upadki, ogólnie oferuje niesamowite zwroty. Według Dana Moreheada, dyrektora generalnego Pantera Capital, wartość Bitcoin wzrosła w ciągu ostatnich 10 lat o złożonej rocznej stopie wzrostu wynoszącej 213%.

Niestety dotychczasowe wyniki nie gwarantują przyszłych wyników. Zawsze istnieje możliwość, że wartość Bitcoin spadnie. Ale są pozytywne wskaźniki, że cena Bitcoina będzie nadal rosła:

Wielu brokerów giełdowych online oferuje teraz handel kryptowalutami.
Możesz kupić Bitcoin za pośrednictwem PayPal i Venmo, chociaż giełdy kryptowalut są nadal lepszą opcją w tym momencie.
Istnieją już kryptograficzne karty debetowe, a karty kredytowe oferujące nagrody w bitcoinach są w drodze.
Kryptowaluty stają się coraz bardziej popularne i szeroko stosowane. Bitcoin jest zdecydowanie największą kryptowalutą z kapitalizacją rynkową przekraczającą 1 bilion dolarów. Dopóki kryptowaluty rosną, Bitcoin powinien robić to samo.

Ostatnią rzeczą, o której należy pamiętać, jest ograniczona podaż Bitcoinów. Łącznie będzie 21 milionów, co jest regułą, która jest częścią kodu źródłowego Bitcoina. Ten sztywny limit mógłby pomóc w utrzymaniu wysokiego popytu.

Inwestowanie w Bitcoin

Biorąc pod uwagę jego dotychczasowe wyniki i technologię, która za nim stoi, podoba mi się Bitcoin jako inwestycja. Firma macierzysta Ascent, The Motley Fool, również jest uparta na kryptowalutach: niedawno ogłosiła inwestycję 5 milionów dolarów w Bitcoin.

Biorąc to pod uwagę, ważne jest, aby zachować ostrożność podczas inwestowania w Bitcoin lub jakąkolwiek kryptowalutę. Bitcoin miał kilka dużych spadków wartości. Istnieje również od 2009 roku. Wadą potencjalnego zwrotu jest związane z tym ryzyko i zmienność.

Rozważ zainwestowanie niewielkiej części swoich środków, na przykład 5% lub 10%, w Bitcoin. Resztę wykorzystaj na bardziej stabilne inwestycje. Fundusze inwestycyjne i ETF to dwie popularne opcje. W zależności od Twojej tolerancji na ryzyko, możesz chcieć przeznaczyć większą kwotę na Bitcoin. W ten sposób możesz zyskać więcej, ale najbezpieczniej jest trzymać większość swoich pieniędzy w mniej niestabilnych aktywach.

KUPOWANIE PIERWSZYCH ZAPASÓW: ZRÓB TO MĄDRZE

Po wybraniu jednego z naszych najlepiej ocenianych brokerów musisz upewnić się, że kupujesz odpowiednie akcje. Uważamy, że nie ma lepszego miejsca na rozpoczęcie niż z Stock Advisor, flagową usługą doboru akcji naszej firmy, The Motley Fool. Co miesiąc będziesz otrzymywać dwa nowe typy akcji od legendarnych inwestorów i współzałożycieli Motley Fool, Toma i Davida Gardnerów, a także 10 akcji początkowych i najlepsze oferty teraz. W ciągu ostatnich 17 lat średni wybór akcji Doradcy giełdowego odnotował 582% zwrot – ponad 4,5 raza więcej niż S&P 500! (stan na 03.05.2021). Dowiedz się więcej i zacznij już dziś ze specjalną zniżką dla nowych członków.

Zacznij inwestować

Jeśli zdecydujesz się kupić Bitcoin, potraktuj to jako inwestycję długoterminową i staraj się nie dać się złapać w codzienne wahania cen. W ciągu ostatnich kilku lat było wiele dramatycznych wzlotów i upadków. Najbardziej skorzystali na tym ludzie, którzy utknęli w Bitcoin i dali mu czas na rozwój.

Kupuj i sprzedawaj kryptowaluty na wybranej przez ekspertów giełdzie
Na całym świecie istnieją setki platform, które czekają na dostęp do tysięcy kryptowalut. Nasi eksperci przeprowadzili badania, aby dziś wybrać kilka najlepszych giełd kryptowalut.

Aby pomóc Ci zacząć, udostępniamy bezpłatnie jedną z najlepszych propozycji naszych ekspertów – po prostu kliknij tutaj, aby rozpocząć swoją przygodę z kryptowalutą już dziś.